Най-малките плувци на „Локомотив“-Русе спечелиха 17 медала

1
Русенските „златни рибки“ завоюваха 3 златни, 7 сребърни и 7 бронзови медала в първото си за годината състезание от спортния календар

Успешно представяне направиха най-малките плувци (10-11г) от КПС „Локомотив“-Русе, които участваха в Осмия турнир „Русалка“ на 25-метров басейн. Състезанието се проведе в Стара Загора, а в него се включиха 340 състезатели от 31 клуба

Русенските „златни рибки“ завоюваха 3 златни, 7 сребърни и 7 бронзови медала в първото си за годината състезание от спортния календар, предава Русе Медиа.

В петте щафетни плувания (момичета, момчета и микс /2 момичета + 2 момчета) възпитаниците на треньорите Севиляй Сали и Берна Велинова спечелиха 2 златни, 2 сребърни и 1 бронзов медал.

При 11-годишните:

– Ева Христова спечели 2-ро място на 50м гръб и 3-то място на 100м и 200м. гръб.

– Дея Божанова завоюва 2-ро място на 50м бътерфлай и 2-ро място на 100м. св.стил

– Алекс Господинов спечели 2-ро място на 100м. гръб и 3-ти място на 50м. гръб.

– Адис Петров завоюва 1-во място на 50м бътерфлай.

– Марк Чакърян спечели 2-ро място на 200м. бруст и 3-то място на 50м бруст и 200м бруст.

При 10-годишните:

– Габриела Бобева завоюва 3-то място на 100м гръб.

Щафетните плувания:

– 4х50м. св.стил микс – 1-во място в състав: Ева Христова, Дея Божанова, Адис Петров и Алекс Господинов.