Монтана прегази Дунав с 4:1

0
Резултатът бе открит от Монтана в 28-ата минута

Монтана прегази Дунав с 4:1 в баража и се завърна в елита

Първата чиста ситуация за попадение дойде в 14-ата минута и бе в полза на Дунав. Тогава след центриране на Юлиан Ненов вратарят Марин Орлинов пресече топката, но тя попадна на крака на Ивайло Лазаров, който обаче не успя да я насочи във вратата и стражът на Монтана се върна, за да се намеси решително.

Резултатът бе открит от Монтана в 28-ата минута. Тогава при едно центриране на Тони Тасев от пряк свободен удар Владимир Айтов засече с глава топката във вратата. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но след консултация между страничния и главния съдия голът правилно бе зачетен. Играчът в положение зад защитата на Дунав бе Стефан Цонков, докато голмайсторът Айтов изскочи от задна позиция.

Страхотна атака на монтанци в 43-та мин. завърши с гол на Тони Тасев за 2:0.

В 69-ата минута резултатът вече бе 3:0 и трудно можеше да се промени крайния резултат. Николай Минков получи топката в половината на Дунав и след като напредна към наказателното поле с прецизен шут не остави шансове на стража на "драконите".

В 82-та мин. Илиев вкара за 4:0, а в 86-та мин. Кавалканте отсрами русенци за крайното 1:4.

За Дунав започнаха: Макенджиев, Димов, Колев, Милчев, Исаевски, Ненов, Лазаров, Кавалканте, Щерев, Долапчиев, Христов.

За Монтана стартираха: Орлинов, Айтов, Михов, Петров, Цонков, Илиев, Балджийски, Тасев, Минков, Цветков, Ат. Илиев.