Мевлют Чавушоглу: Системата на ООН не е способна да решава проблеми

1
Анкара действа справедливо, затова Русия и Украйна приемат посредническата ѝ роля, добави министърът
Анкара действа справедливо, затова Русия и Украйна приемат посредническата ѝ роля, добави министърът Снимка: © Getty images

Анкара действа справедливо, затова Русия и Украйна приемат посредническата ѝ роля, добави министърът

Турският външен министър Мевлют Чавушоглу отново изрази мнението си, че системата на ООН не допринася за решаването на проблемите на планетата.

"Системата на ООН не е способна да решава проблеми. На Съвета за сигурност на ООН му бяха необходими три месеца, за да вземе съвместно решение относно пандемията", каза той в Синоп. Думите на Чавушоглу са цитирани от телевизионния канал TRT и БГНЕС.

Външният министър изтъкна и мнението, че "Русия и Украйна приемат посредническата роля" на Анкара, защото тя "действа справедливо".

От много години турските власти водят активна кампания за реформиране на системата на ООН. Напоследък тези сигнали се увеличиха заради ситуацията в Украйна.

През октомври 2021 г. турският президент Реджеп Тайип Ердоган заяви пред анголския парламент, че съдбата на човечеството не бива да се оставя на "шепа държави", които са спечелили Втората световна война. Позовавайки се на неравенствата, които продължават да съществуват в глобалната общност, тогава той подчерта, че "светът е по-голям от пет", имайки предвид петте постоянни държави-членки на Съвета за сигурност на ООН, които бяха признати за победители.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Семеен скандал.

Жената крещи:

– Господи, защо не ме прибереш?

Мъжът:

– Господ да не е луд като мене, ма...

Нови коментари