Мачът между Дунав и Созопол завърши с реми

1
"Драконите" остават на осмата позиция, като удължават серията си без загуба
"Драконите" остават на осмата позиция, като удължават серията си без загуба Снимка: ФК Дунав

Дунав (Русе) и Созопол завършиха наравно 2:2 в двубой от 21-ия кръг на Втора лига.

Мачът бе изпълнен с обрати и динамика, но в крайна сметка не успя да излъчи победител.

Първо Йордан Димитров откри за домакините в 12-ата минута, след като засече с крак центриране на далечната греда. Малко по-късно обаче Галин Димов изравни в средата на полувремето, след като отправи нисък удар от средна дистанция - 1:1 (29’). Този резултат се запази почти до края, но във финалните 10 минути паднаха още попадения. Първо Йоан Н’зи направи обрат и даде преднина на Созопол, но Мирослав Будинов се превърна в герой за “драконите”, след като изравни в 86-ата минута, информира Sportal.bg.

С това равенство Дунав събира в актива си 28 точки и остава на осмата позиция, като удължава серията си без загуба. Лошото в техния случай е, че в тази серия има повече равенства, отколкото победи. Созопол от своя страна е предпоследен с 19 пункта, но вече 4 мача не познава вкуса на загубата.