Лудогорец надигра Сутиеска в Шампионска лига

3
"Орлите" вкараха два гола на черногорците
"Орлите" вкараха два гола на черногорците Снимка: БТА

Лудогорец взе комфортна преднина срещу Сутиеска, побеждавайки черногорците с 2:0 в първия двубой между двата тима от квалификациите на Шампионската лига

Алекс Сантана даде преднина на "орлите" в 74-ата минута, а в добавеното време влезлият като резерва Матиас Тисера вкара важния втори гол.

Реваншът между двата тима е на 12 юли в Черна гора.

Мачът започна без опасности пред Падт и Гилен. В 5-ата минута Текпетей стреля по земя от дистанция, но доста встрани от целта.

В 18-ата минута Сотириу и Текпетей разиграха късо заучено положение от свободен удар, като Сотириу стреля към вратата на гостите, но стражът на черногорците успя да избие топката, а след това бранителят на Сутиеска я изчисти с глава.

В 23-ата минута Сотириу получи на границата на наказателното поле, завъртя се и стреля, но покрай вратата. Две минути след това след изпълнение на корнер топката стигна до Игор Пластун, но изстрелът му с глава прехвърли вратата.

В следващите минути Лудогорец се настани в половината на Сутиеска. В 39-ата минута топката стигна до Доминик Янков след центриране на Текпетей и лошо изчистване от страна на играч на Сутиеска, но халфът стреля неточно от удобна позиция.

В началото на втората част Сотириу и Текпетей отново пробваха заучено от статично положение, но този път изстрелът на кипъреца не затрудни стража на гостите.

В 57-ата минута Джонатан върна към Янков, който отблизо стреля по посока вратата, но Гилен спаси. През втората част Лудогорец отново бе отборът, който диктуваше темпото на игра и се бе настанил в противниковата половина.

В 66-ата минута Текпетей подаде успоредно на голлинията, но Сотириу не успя да стигне до топката, след като Гилен я отклони.

В 74-ата минута натискът на Лудогорец даде резултат. След центриране от корнер, Гилен отклони топката в страничния стълб, но тя стигна до Алекс Сантана, който имаше елементарната задача отблизо да я прати във вратата.

В 86-ата минута влезлият като резерва Матиас Тисера напредна по фланга и подаде успоредно на голлинията, но Гилен успя да избие топката и да предотврати втори гол.

В първата минута на добавеното време Алекс Сантана пусна дълъг пас към наказателното поле към Каули Оливейра, който пък подаде на Матиас Тисера, а аржентинецът прати топката за втори път във вратата на Сутиеска.

Лудогорец - Сутиеска 2:0

1:0 Алекс Сантана 74', 2:0 Матиас Тисера 90+1

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 4. Оливие Вердон, 32. Игор Пластун, 3. Антон Недялков - к, 8. Клод Гонсалвеш, 7. Алекс Сантана, 64. Доминик Янков (79' 90. Спас Делев), 73. Рик Джонатан (85' 11. Кирил Десподов), 19. Пиерос Сотириу (85' 10. Матиас Тисера), 37. Бърнард Текпетей (67' 95. Каули Оливейра)

Резерви: 12. Симон Слуга, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 9. Игор Тиаго, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов, 14. Дени Гропер, 21. Жан Карничник, 23. Кафумана Шоу, 30. Шакил Пинас, 90. Спас Делев, 95. Каули Оливейра

Треньор: Анте Шимунджа

Сутиеска: 1. Владо Гилен, 3. Драган Гривич, 14. Милш Дринчиш, 4. Адриан Рудович, 27. Никола Стиепович, 10. Новица Еракович, 6. Срджан Крстович, 8. Марко Матанович, 77. Закария Алхараиш, 94. Юлиан Ненов, 11. Илия Тушевич

Резерви: 23. Радош Дулевич, 31. Суад Личина, 5. Игор Пайович, 7. Тайрон Конраад, 14. Александър Влахович, 16. Огнен Динович, 17. Йован Милич, 19. Никола Дуркович, 22. Матиа Вожович, 26. Душан Вукович, 30. Милос Калезис, 72. Анто Бабич

Треньор: Матия Савович