Локомотив (Русе) отстъпи като гост на Академик

0
„Железничарите“ бяха водени в тази проверка от играещия помощник-треньор Живко Парашкевов

Локомотив (Русе) отстъпи с 1:2 като гост на Академик (Свищов) в трета си контрола преди началото на сезона в Трета лига.

„Студентите“ поведоха с 2:0, като вкараха по един път във всяко полувреме. Голът за русенци падна от дузпа в 82-ата минута. Точен от бялата точка бе Мартин Иванов.

Железничарите“ бяха водени в тази проверка от играещия помощник-треньор Живко Парашкевов, поради ангажименти на старшията Ивайло Кирилов.

„Мачът премина почти изцяло в тренировъчно темпо. През първото полувреме превъзхождахме „Академик“ и във владеенето на топката, и като положения, които успяхме да създадем. След почивката, вследствие на направените смени, синхронът в играта ни се наруши и това отвори повече пространство за домакините“, обобщи след края на двубоя в Свищов капитанът на Локо (Русе) Парашкевов.

В същото време стана ясно, че вместо последна контрола преди сезона, идната неделя Локомотив (Русе) ще изиграе задължителната си среща от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Съперник ще бъде четвъртодивизионният Младост (Екзарх Йосиф).

Съставът на Локо (Русе) в Свищов: Радосвет Христов, Джан Али, Огнян Брайнов, Ивайло Иванов, Мартин Иванов, Живко Парашкевов /капитан/ (46′ – Борислав Димитров), Мерт Хасан, Мирослав Георгиев, Динко Станчев (46′ – Ивайло Димитров), Мартин Недков (46′ – Антонио Димитров), Дениз Неджмиев.