Локо (Русе) разгроми Миньор (Сеново)

0
„Железничарите“ се наложиха с 6:1 над Миньор

Локомотив (Русе) спечели убедително втората си контролна среща преди началото на пролетния полусезон в Трета лига.

Железничарите“ се наложиха с 6:1 над Миньор (Сеново) на изкуствения терен на спортен комплекс „Дунав“.

Мачът премина при тоталната доминация на русенския тим. „Червено-черните“ превъзхождаха своя съперник във всяко едно отношение и при повече късмет резултатът можеше да придобие и двуцифрено изражение.

Още в 8-ата минута много дейният в тази среща Мартин Рачев откри за Локо (Русе) с удар от воле. Малко по-късно гостите от Сеново успяха да изравнят, но това само допълнително амбицира „железничарите“. До края на първата част Рачев отбеляза нови два гола и оформи своя хеттрик.

След почивката локомотивци продължиха да мачкат съперника. Мартин Недков, Дениз Неджмиев и Даниел Костадинов също записаха имената си сред голмайсторите за крайното 6:1.

Гостите от Миньор (Сеново) изобщо не ни затрудниха днес. Създадохме около двадесет хубави положения за гол, вкарахме шест. Радвам се, че нашият централен защитник Огнян Брайнов започна в мача след дълга контузия и записа повече игрови минути. Вярвам, че ще бъде напълно готов за началото на пролетния полусезон, каза след двубоя старши треньорът на Локо (Русе) Ивайло Кирилов.

Вероятно другата събота ще играем контрола, но все още не съм решил срещу кой отбор от областната група да направим проверката. Първенството в Трета лига се подновява тогава, а ние почиваме по програма в първия пролетен кръг. Така че, няма как да играем срещу отбор от нашето ниво. Ще преценим дали изобщо има смисъл да играем с аматьорски отбор от областта и дали не е по-добре да съхраним играчите си от нежелани контузии преди първия мач от първенството в Търговище на 2 март“, добави още Кирилов.

Съставът на Локо (Русе) срещу Миньор (Сеново): Радосвет Христов, Владимир Перчемлиев (Кристиян Арсов), Огнян Брайнов (Денислав Митев), Мартин Иванов, Ивайло Иванов, Мерт Хасан, Мартин Недков, Станимир Ангелов (Даниел Костадинов), Мартин Рачев, Дениз Неджмиев, Радомир Хараланов.