Край на отработването в събота!
- Редактор: Dunavmost
- Коментари: 1

БСП внася предложение в Народното събрание, с което да се сложи край на отработването в събота.
Старото предложение на левицата да не се отработва в съботния ден заради сливане на празниците отново ще бъде поставено на дневен ред, обяви шефът на туристическата комисия в парламента Петър Кънев пред Дарик. Той обясни, че това е практика само в четири държави в Европа.
"Анализите са направени много отдавна, няма никаква полза от отработките. Самият факт, че ако излезете в събота следобед на околовръстното, ще видите, че вече е задръстено. Да не говорим, че тези от вас, които стоят на телефоните по офисите в събота следобед, чакат с огромно нетърпение някой да звънне и никой не се обажда. Във всички държавни учреждения обикновено в събота следобед оставят по един дежурен, който да пази територията. Полза няма и това е ясно на всички", категоричен е депутатът.
Петър Кънев обясни, че отработването в събота е практика само в четири държави в Европа - Унгария, Латвия, Румъния и България. Той допълни, че в много редки случаи такава практика се прилага и в Русия.
























Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...