Костадин Костадинов: Ще изпратим на ПП - ДБ две решения, които да подпишат
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 3
Не вярвам в честността на вота
Костадин Костадинов обяви условията на "Възраждане" към ПП - ДБ.
Референдум за лева и запазване на въглищната индустрия са исканията
Партия "Възраждане" поставя две конкретни условия към коалицията "Продължаваме Промяната - Демократична България" (ПП-ДБ). Това стана ясно от изявление на председателя на "Възраждане" Костадин Костадинов в ефира на NOVA.
"Когато ги призовахме преди една година, те управляваха с него тогава. През март, когато им изтече 9-месечната ротация, те се молеха и на Борисов, и на Пеевски да продължат да управляват заедно", заяви Костадинов.
Двете ключови искания
Лидерът на "Възраждане" конкретизира двете решения, които ще изпратят на ПП-ДБ за подпис:
- Референдум за запазване на българския лев
- Решение за запазване на топлоелектрическите централи и въглищната индустрия
Съмнения за изборни нарушения
Костадинов изрази съмнения относно честността на изборите, посочвайки конкретен случай: "В една от секциите в училището, в което аз гласувам – 308 секция, имаме нула гласа. Имаме председател на комисия, той каза, че е гласувал за нас, а неговият глас го няма".
Относно ситуацията в Белица, където на видеоизлъчване след края на изборния ден се вижда жена с химикал до бюлетините, Костадинов коментира: "Ще питаме. Но да питаме и другите – от ПП-ДБ, от БСП, от ГЕРБ. И те са били там".






















