Кестен се стовари върху автомобили на улица "Борисова"
- Редактор: Снежана Николаева
- Коментари: 17
Големите клони са пощадили колите от сериозни щети
Русе и околността се събудиха днес с последиците от внезапна и мощна лятна буря, която връхлетя региона вчера следобед. Стихията, продължила само около 20 минути, остави след себе си поредица от паднали дървета, прекъснати електропроводи и затруднено движение по основни пътни артерии.
Най-сериозни поражения бяха регистрирани в центъра на Русе, където на улица "Борисова", точно пред Художествената галерия, голям изсъхнал кестен не устоя на силните пориви на вятъра. Дървото се разцепи, като част от него падна върху паркирани автомобили.
За щастие на собствениците, щетите по колите не са сериозни, но инцидентът създаде значителни затруднения в движението от гарата към центъра на града.
Веднага след получаване на сигнала, на място бе изпратен екип на Общинска полиция, който обезопаси района и организира движението на автомобилите. Поради прекъсване на контактната мрежа при падането на дървото, се наложи временно спиране на електрозахранването в района.
В квартал "Здравец" и по пътя за село Басарбово, в района на гробищния парк, също бяха регистрирани паднали дървета. Общинските власти уверяват, че всички те ще бъдат своевременно отстранени.
Извън градската територия ситуацията също бе усложнена. Движението по две основни пътни артерии - Русе - Бяла и Русе - Силистра, бе сериозно затруднено поради паднали дървета на пътното платно. В участъка между Две могили и Обретеник по пътя Русе - Бяла, както и между Русе и Сливо поле по направлението към Силистра, шофьорите са принудени да маневрират, навлизайки в насрещното движение, за да заобиколят препятствията.






















