ИАРА хвана нарушители с риболовен кораб в Дунав
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0
Един от нарушителите е осъждан два пъти за улов с ток
Инспектори от Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури хванаха нарушители, извършващи стопански риболов от борда на риболовен кораб в река Дунав при Тутракан. Операцията е проведена в ранните часове след продължително наблюдение на реката.
При проверката установиха, че едно от лицата не притежава валидно удостоверение за стопански риболов за 2025 година. Този нарушител е вече два пъти осъждан за улов на риба с електрически ток, съобщиха от ИАРА.
Конфискувана мрежа и риба
Инспекторите иззеха хрилна мрежа с дължина 100 метра, в която имаше уловена 17 килограма риба. Уловът беше дарен на Общинското предприятие "Социална трапезария и социални жилища".
За установените нарушения при проверката на риболовния кораб инспекторите съставиха общо четири акта за установяване на административно нарушение (АУАН). Един от актовете е за препятстване на органите на ИАРА при извършване на проверка.
Продължително наблюдение
Операцията е резултат от продължително наблюдение на дейностите по река Дунав в района на Тутракан. Инспекторите от сектор "Рибарство и контрол" – Русе редовно извършват проверки за спазване на законодателството в областта на рибарството.
Случаят показва важността на контрола върху риболовните дейности, особено когато става въпрос за лица с предишни нарушения в тази сфера.

























