Хирурзи отстраниха 9-килограмова киста от яйчника на българка
- Редактор: Ралица Матеева
- Коментари: 0
Хирурзи отстраниха огромна 9-килограмова киста от яйчника на жена в МБАЛ "Хигия" в Пазарджик, съобщиха от здравното заведение, цитирани от агенция "Пик".
47-годишната пациентка постъпила в болницата с оплаквания за подуване на корема, болки, гадене и повръщане, затруднено дишане. Тя дори не е предполагала какво образувание носи. Коремът и бил издут като на бременна в деветия месец, но пациентката, чието име от болницата отказаха да съобщят, просто смятала, че пълнее с годините.
Операцията по изваждането на огромната киста е продължила 2 часа. Тя е била извършена от хирурзите Цоко Цоков, Динко Владимиров и Кръстьо Пилафов.
След интервенцията д-р Цоков обясни, че кистите на яйчника са честа патология, но не и в такива огромни размери. В случая гигантското образувание е притискало червата на жената, повдигало е далака, което пък е затруднявало дишането. След операцията пациентката се чувства добре и се възстановява, съобщиха още от болницата.























Сметките за ток поглъщат целите ни пенсии
Омбудсманът даде Росица Георгиева на прокурор
Мълчанието на Румен Радев обърква избирателите
Доналд Тръмп отхвърли новия лидер на Иран
Надежда Нейнски: Техеран гарантира сигурността на България