Григор Димитров разгроми Доминик Тийм в Париж

0
Гришо направи така, че световния №5 да изглежда като второкласен тенисист

Григор Димитров смаза световния №5 Доминик Тийм с 6-3, 6-2 за 72 минути и се класира за 1/4-финал на турнира "Мастърс" 1000 в Париж.

Утре съперник на българина ще бъде чилиеца Кристиан Гарин. Залогът е евентуален мач в събота срещу Новак Джокович (Сърбия), информира Topsport.bg.

Гришо направи така, че Тийм да изглежда като второкласен тенисист. Хасковлията редуваше страхотни спасявания с неотразими уинъри. Грешките почти липсваха и това доведе до отчаяние австриеца.

Мачът започна с поредица от три сервис гейма завършили на нула. В четвъртата партия започна да се изяснява ситуацията. Тийм не можа да пласира хубави начални удари. Григор дръпна с 0-30 и спечели две точки след предизвикани грешки на Доминик.

Българинът продължи да бие страхотни начални удари и затвърди брейка с нова нула. В седмия гейм Тийм успя да стигне до 40-40, но две зрелищни изпълнения на българина спасиха партията. Особено красив беше феноменалния бекхенд по диагонала, препарирал съперника.

Последният гейм в сета беше спечелен на 15 отново след много убедителни сервиси. Частта продължи само 31 минути.