Футболисти се облякоха като хайдути

0
Патриотичен клип на Българския футболен съюз
Патриотичен клип на Българския футболен съюз

Патриотичен клип на БФС предизвика смесени реакции.

Дни преди световната квалификация срещу отбора на Швеция, Българският футболен съюз публикува видеоклип, посветен на хайдушкото движение по родните земи, пише Нова телевизия

Година след представянето на актуалните екипи на отбора, посветени на 140-годишнина от Априлското въстание, темата за историческото ни наследство отново беше засегната. 

Герои в новия клип от кампанията #заедновединритъм са хайдутите. С цел да призоват българските фенове за подкрепа в предстоящия мач срещу Швеция, футболистите от националния отбор Петър Занев, Георги Миланов, Андрей Гълъбинов, Георги Костадинов и Александър Башлиев облякоха автентични хайдушки униформи и се научиха да боравят с 200-годишни оръжия, поясняват от БФС.

Видеото обаче предизвика смесени реакции сред феновете. 

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Полицай спира перничанин:

- Книжка имате ли?

- Имам!

- Технически преглед минала ли е колата?

- Да!

- А защо си без колан?

- Еее, стига де, кой носи колан върху анцуг?!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари