Финалистите на „Писта Русе 2021“

5

Община Русе подкрепи поредното издание на рали шампионата

За поредна година в град Русе се проведе третият кръг от дългоочаквания национален шампионат на затворен маршрут „Писта Русе 2021“. Зрелищната надпревара, която се осъществява с финансовата и техническа подкрепа на Община Русе, традиционно събра хиляди русенци и гости на града. 48 участници от цяла България премериха своите сили и умения зад волана по трасето на бул. „Христо Ботев“.

Събитието започна вчера с административен и технически преглед в сервизната зона, а по-късно се проведоха и квалификациите за място. Те определиха на кои места ще бъдат разположени пилотите на стартовата лента.

Днес в 10:00 ч. беше даден и официалният старт на състезанието, като първи показаха майсторство пилотите от серия „Купа Лада“, следвани от сериите „Спорт“ /до 1600 кубика/, „Туринг“ /до 2000 кубика/ и „Макси“ /до 4000 кубика/.

Искам на първо място да благодаря на моите колеги автомобилни състезатели, че уважиха нашето мероприятие. Много отдавна не сме имали над 45 заявки за участие.“, не скри вълнението си управителят на Автомобилен спортен клуб „Хоби-Кар“ Русе, който заедно с екипа си е главен организатор на събитието.

Сигурна съм, че за участниците, които ще премерят днес сили, бързина и умения, дори без купа и награда, основната цел е да надскочат себе си. Безаварийно състезание и успех!“, пожела на пилотите заместник-кметът на Община Русе Златомира Стефанова от името на кмета Пенчо Милков, който е и почетен председател на „Писта Русе 2021“.

Председателят на управителния съвет на Българската автомобилна федерация Камен Михайлов също присъства на „Писта Русе 2021“. Той благодари на домакина Община Русе и на АСК „Хоби-Кар“ за безупречната организация и пожела успех на пилотите.

В отборните квалификации на първо място се класира „К2 рейсинг тийм“, втори се наредиха АСК „Дианел рейсинг“, а третото място грабнаха АСК „Старт – М“ Криводол.

Ето и финалистите в „Писта Русе 2021“:

Серия „Купа Лада“:

1.      Крум Крумов /АСК „Жико моторс“/ - 17:36.93

2.      Цветелин Огнянов /АСК „Старт – М“ Криводол/ - 17:39.15

3.      Владимир Ганев /АСК „Дианел рейсинг“/ - 17:47.39

Серия „Спорт:

1.      Йордан Методиев /АСК „Дианел рейсинг“/ - 16:55.60

2.      Александър Димитров – Пъчката /“Грийн фокс мото“ – 16:59.09

3.      Симеон Симеонов /АСК „Стара Загора“/ - 17:29.58

Серия „Туринг“:

1.      Иван Влъчков /“КА2 рейсинг тийм“/ - 16:09.74

2.      Стоил Неков /АСК „Елена тийм“/ - 16:38.26

3.      Димитър Кондев /“Грийн фокс мото“/ - 16:41.10

Серия „Макси“:

1.      Константин Маршавелов /“КА2 рейсинг тийм/ - 15:01.72

2.      Румен Киров /АСК „Старт – М“ Криводол/ - 15:05.95

3.      Илия Царски /АСК „Автоцар рали“/ - 15:11.33

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Ставам все по привлекателна за мъжете! Вече имам 200 буркана лютеница и 400 литра ракия!

Харесай Дунавмост във Фейсбук