Джокович защити титлата си на Уимбълдън

0
Федерер започна по-добре мача

Тенисист номер едно в света - Новак Джокович (Сърбия), защити титлата си на Откритото първенство на Великобритания по тенис, побеждавайки в неделя седемкратния шампион Роджър Федерер (Швейцария) в повторение на миналогодишния финал.

След почти тричасова игра, която бе прекъсната заради дъжд, Ноле се наложи над швейцареца със 7:6(1), 6:7(10), 6:4, 6:3 и триумфира на Уимбълдън.

Федерер започна по-добре мача, но пропиля аванс от 4:2 гейма, а след това при 6:5 пропусна и два сетбола при подаване на съперника. В тайбрека Джокович доминираше и даде само точка на швейцареца.
Във втория сет отново се стигна до тайбрек. Сърбинът имаше аванс от 6:3, но допусна обрат след седем пропуснати сетбола и в крайна сметка Федерер изравни след 12:10 точки.
В третата част, в която дойде и пресъкването заради дъжда, Джокович проби рано за 2:1 и до края му нямаше проблеми да запази преднината си.
В четвъртия сет сърбинът доминираше. След 2:2 той даде още само гейм на съперника си.
Федерер допусна  35 непредизвикани грешки срещу едва 16 на Джокович.

Източник: mediapool.bg

Най-висша форма на препоръка в България: "Кажи, че аз те пращам"!