Джип влезе в пловдивски ресторант
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

При инцидента е пострадала жена
Мощен джип се вряза в остъклената градина на популярен ресторант в пловдивския квартал „Тракия“ днес около 12:00 часа. При инцидента е пострадала жена, която се е намирала в заведението, съобщиха от МВР.
Шофьорът е заявил, че е загубил контрол над автомобила. Машината е излязла от пътното платно, преминала е през тротоара и е навлязла дълбоко в салона на ресторант "При Румен", помитайки маси и столове.
Състояние на пострадалата
На място незабавно са пристигнали екипи на полицията и Спешна помощ. Медиците са прегледали пострадалата жена, като по първоначални данни тя не е получила сериозни наранявания и не се е наложила хоспитализация. По чудо няма други ранени, въпреки че заведението е работило в пиковия обеден час.
Проверки на водача
Зад волана на автомобила е бил 64-годишен мъж. Извършената проверка за употреба на алкохол е отчела отрицателен резултат. Полицията продължава работата по случая, като предстои да бъде направен и тест за наркотични вещества на водача.
Местопроизшествието е обезопасено от служители на Пето районно управление в Пловдив. Разследващите изясняват дали скоростта на автомобила е била съобразена с градската среда и каква е точната причина за тежкия инцидент в гъсто населената зона.























