Дупка на пътя е причината за катастрофата на булевард "България"
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 6
Изтеглянето на врязалия се в мантинелата камион се усложни заради изтичащо гориво от пробит резервоар
Огромна дупка на осевата линия се оказа причината за катастрофата на камион на булевард "България" в Русе днес следобед, обяснява собственикът на превозното средство. Операцията по изваждане на тежкотоварния автомобил се усложни допълнително, след като отломки от предпазната мантинела пробиха резервоара и на мястото на инцидента започна да изтича гориво, предава Русе Медиа.
Камионът се движел в крайната дясна лента към Дунав мост около 12:40 часа, когато предната му част попаднала в дупката на пътната настилка. Това довело до отклонение вляво на автомобила, а понеже превозното средство било без товар, ремаркето станало неуправляемо и се врязало челно в стълб от осветлението.
"Непосредствено пред моя камион се движеше друг, който по същия начин изпита затруднения с овладяването при преминаване през въпросната дупка", обясни собственикът на катастрофиралия автомобил. Той подчерта, че инцидентът се случил през деня, но ако беше настъпил през нощта, последиците биха били по-страшни.
Усложнения при спасяването
Първоначално се очакваше операцията по изваждане да премине бързо и безпроблемно. Движението по булевард "България" в посока Дунав мост беше спряно за повече от час специално за тази цел. Обаче отломки от разрушената мантинела се врязаха в резервоара на камиона и го пробиха, което доведе до изтичане на гориво на мястото на произшествието.
Стълбът на уличното осветление беше изкоренен от основите си, а предпазните мантинели не успяха да омекотят силата на удара. 63-годишният шофьор не пострада при инцидента, а пробата му за алкохол се оказа отрицателна.
Системен проблем с дупките
Днешният инцидент поставя под въпрос състоянието на булевард "България", който от години страда от проблеми с пътната настилка. Съвпадението е, че точно днес от 16:20 до 17:10 часа пред сградата на АПИ – Русе се проведе мирен протест с искания за отговор кога ще започне основен ремонт на булеварда.
В организираното от граждани събитие се поставиха конкретни въпроси за лошото състояние на пътната артерия и "наличието на множество дупки". Протестиращите искаха информация за текущо изкърпване на най-проблемните участъци, докато се чака мащабният ремонт.
Още през 2015 година БНТ съобщаваше за "огромна дупка на булевард България при изхода на града за София", която причинявала проблеми на снегопочистващите машини. Според тогавашната информация на АПИ за ремонта са били нужни 200 000 лева, но проблемът продължава да съществува и днес.
























Докладвай този коментар за нередност
×Някой: В държава като България, устроена по руски образец, преимуществено пари се харчат за "столицата", от останалите "трохи" се подхвърлят към различни места в "провинцията". Вместо да коригираме този анахронизъм наследен от миналото, да настояваме за равномерно развитие на цяла България, "умни" българи зарязаха бащините си домове и се повлякоха да се преселват към "заветната" София.
Докладвай този коментар за нередност
×дори и на ограничението: от 80 км/ч според чл.21 от ЗДвП автомобилите кат.С+Е са длъжни да карат със 70 км/ч! Бул.България не е нито автомагистрала, нито скоростен път. А с колко карат?!?
Докладвай този коментар за нередност
×дупка: ама е минал със 111 км през нея, на ограничението пред лукойла ме отвяват , а на 80 -то карат със колкото може , час се чудя със 200 кс кола защо съм като спрял
Докладвай този коментар за нередност
×Олигофрена на Путин: На тоя етап май вече си насвяткан с парцуца!
Докладвай този коментар за нередност
×фена на Путин: Питайте попов и толстолобът русинова, те знаят най-много, последните 5г. от камиони не са слизали и двамата. Шофьорско безобразие, пътно безхаберие ! Шофьорът е карал с 4 карти и няма спомен, кога е спал за последно. Шефа му го юркал. гроздан да взема лиценза ! Какво чакат ?