Дунав загуби на Градския стадион в Русе

0
Пловдивчани се наложиха с 2:1 над Дунав
Пловдивчани се наложиха с 2:1 над Дунав Снимка: LAP.bg

Oтборът на Локомотив Пд се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България.

Пловдивчани се наложиха с 2:1 над Дунав на Градския стадион в Русе.

В голмайстори се превърнаха Анте Аралица и Бирсент Карагерен за Локо Пд, а за домакините реализира Александър Александров.

През първото полувреме двата тима не създадоха много опасни ситуации, като гостите бяха малко по-активният тим на терена. „Смърфовете” успяха да си уредят продължаването напред едва през второто полувреме, когато успяха да реализират две попадения.

В 64-ата минута Димитър Илиев пое топката в наказателното поле, той елегантно подаде с гърди към Анте Аралица, който изведе "черно-белите" напред за 1:0.

Само четири минути по-късно гостите решиха напълно развоя на срещата. Ален Ожболт подаде към Бирсент Карагарен в малкия пеналт, който засече от близо за 2:0.

След попаденията последва щурм на домакините от Русе, но до така търсения гол се стигна едва в продължението на срещата. В добавеното време от мача Александър Александров намали за 1:2 след изстрел от границата на наказателното поле.

Източник: GONG.bg