"Дунав" падна в Своге след голово зрелище

0
С днешното поражение русенци прекъснаха серията си от три поредни шампионатни победи Снимка: ФК Дунав / архив

Срещата предложи много интересни ситуации пред двете врати и цели седем попадения

Спортист (Своге) и Дунав (Русе) сътвориха истинско голово зрелище, завършило с домакински успех за "шоколадите" с 5:2. По този начин отборът, воден от Борислав Кьосев, се завърна на победния път във Втора лига, след като в предния кръг отстъпи на Литекс (0:1), информира "Спортал".

С днешното поражение русенци прекъснаха серията си от три поредни шампионатни победи.

Срещата предложи много интересни ситуации пред двете врати и цели седем попадения. Над всички за победителите бе Ариф Ферадов, който се отчете с хеттрик.

Спортист, до голяма степен, реши всичко още през първото полувреме, когато отбеляза 3 безответни гола. Светослав Диков откри резултата малко преди да измине четвърт час игра, а в 20-ата минута отново той покачи на 2:0.

В края на първата част Ариф Ферадов направи резултата класически. Гостите от Русе започнаха по-добре след почивката и върнаха едно попадение в 53-ата минута чрез Кристиян Тасков.

Последваха нови два гола на Ферадов (59, 64), с което окончателно интригата в двубоя бе убита.

Мирослав Будинов (69) също записа името си сред голмайсторите, но това се оказа крайно недостатъчно за Дунав да се добере поне до точката днес.

С успеха "шоколадите" се изкачиха до седмото място с актив от 18 точки, измествайки именно днешния си съперник, който има 17 пункта.

В следващия кръг Спортист гостува на Марица, докато "небесносините" приемат Беласица.

Спортист (Своге) 5:2 Дунав (Русе)

1:0 Светослав Диков (12)

2:0 Светослав Диков (20)

3:0 Ариф Ферадов (44)

3:1 Кристиан Тасков (53)

4:1 Ариф Ферадов (59)

5:1 Ариф Ферадов (64)

5:2 Мирослав Будинов (69)

Най-висша форма на препоръка в България: "Кажи, че аз те пращам"!