"Дунав" победи "Марица" с 2:1

3
Георги Вълчев донесе успеха след гол с глава в добавеното време
Георги Вълчев донесе успеха след гол с глава в добавеното време Снимка: ПФК Марица

Страхотната серия на "Марица" приключи с домакинска загуба с 1:2 от "Дунав" (Русе) в продължение името на мача помежду им от 20-ия кръг на Втора лига.

Радослав Апостолов изведе домакините напред в 30-ата минута, а Мирослав Будинов изравни в 16-ата. Във втората минута на добавеното време Георги Вълчев донесе успеха след гол с глава, пише вестник "Марица".

В 8-ата минута на среща Марица поведе в резултата след хубава атака, при която Соломон Джеймс центрира към втора греда, Валери Домовчийски увлече двама защитници, а Радослав Апостолов засече с глава и зарадва домакините. В 15-ата минута Станислав Маламов шутира в аут.

В ответната атака Дунав изравни. Русенци разиграха добре и Мехмед Сабри подаде право към свободния Мирослав Будинов, който от границата на наказателното поле с премерен шут по земята прати топката в мрежата.

Във втората минута от добавеното време Георги Вълчев донесе успеха за Дунав. Снажният защитник беше изпуснат в наказателното поле след центриране от фаул и с глава прати топката в мрежата на Илия Николов.

Марица - Дунав 1:2

1:0 Радослав Апостолов 8, 1:1 Мирослав Будинов 16, 1:2 Георги Вълчев 90+2