Дунав не се даде на Септември с човек по-малко на терена

0
"Драконите" взеха точка, след като направиха пълен обрат преди крайния резултат да бъде оформен пет минути след почивката Видео: GONG.bg

Отборите на Дунав и Септември завършиха наравно 2:2, в мач от плейофите за оставане в Първа лига.

Точката сякаш е по-голям успех за домакините, които играха цял час с човек по-малко, но въпреки това направиха пълен обрат преди крайния резултат да бъде оформен пет минути след почивката, предаде Gol.bg.

Така не се стигна до разместване в класирането на Група Б, като русенци остават четвърти с 22 точки, а днешният им съперник е с един пункт повече и заема третото място, което на теория може да им отреди по-лек съперник в баражите.

Срещата започна отлично за гостите, които откриха резултата още в 5-та минута. След груба грешка на Дунав в средата на терена, Кристофър Мандианго се откъсна и остана сам срещу Благой Макенджиев. Малко след това Драгош Фиртулеску отправи удар към вратата на Септември, но топката премина високо над вратата.

В 20-та минута Фиртулеску отправи силен удар, но топката премина над вратата на Септември. След точно половин час ситуацията за Дунав се усложни още повече, след като Христо Попадийн получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко.

Само три минути по-късно обаче русенци изравниха. Светослав Ковачев отбеляза след пробив и асистенция на Исмаил Иса. В 38-та неочаквано се стигна и до пълен обрат, след като Исмаил Иса отбеляза със страхотен удар от въздуха, след като топката бе центрирана от Александър Исаевски.

След почивката Септември започна по-активно и пет минути след началото на втората част те изравниха.Стилиян Николов вкара с удар от границата на наказателното поле, след като получи асистенция от Борис Галчев.

Малко след 70-та минута Септември отправи два удара чрез Глишик и Илия Димитров, но и при двете ситуации топката мина встрани от целта. Минута преди края на редовното време Диян Димов можеше да донесе трите точки за Дунав, но Янко Георгиев спаси ефектно.

ДУНАВ - СЕПТЕМВРИ 2:2