Доброволецът от Петрич след изтощителна борба с огъня: Шефът ми удари шамар

1
Щерю Сидеров разкри нови подробности за агресията на работодателя си и намесата на Инспекцията по труда
Щерю Сидеров разкри нови подробности за агресията на работодателя си и намесата на Инспекцията по труда Видео: БНТ

Щерю Сидеров разкри нови подробности за агресията на работодателя си и намесата на Инспекцията по труда

Доброволецът Щерю Сидеров, който бе уволнен заради участието си в гасенето на пожара край Илинденци, разкри нови подробности за инцидента с работодателя си. В интервю за БНТ мъжът заяви, че освен словесните обиди е получил и физическо посегателство от гръцкия бизнесмен.

"Пита ме: Пожарът по ли ти е важен от работата тук. Казах му, че има бедстващи хора, последва същият въпрос при което аз се обърнах на другата страна и може би това го подразни. Той ми се нахвърли, усетих плесница, удари ми шамар," разказа Щерю Сидеров.

След близо 14 часа изтощителна борба с огъня в трудния терен на Пирин, доброволецът отишъл на работа във вторник сутрин. Вместо с добър ден, шефът му го посрещнал с обиди и го изгонил от работата.

Подаване на предизвестие за напускане

Въпреки че не е официално освободен от работа, поведението на работодателя обидило Щерю. Затова подал официално предизвестие за напускане. След като случаят станал известен от медиите, управителят отказал да приеме молбата му.

"Отново обиди и куп други работи. Напускайки предприятието, дойдоха от Инспекцията по труда, които съдействаха за приемане на молбата. Почувствах се унизен," сподели доброволецът.

Отрицание от страна на работодателя

Управителят на цеха за дограма твърди, че не е посягал на Щерю, който според него отказвал да си върши работата. "Дойде и искаше да се прави на тарикат и аз му казах: Ако е така, за работа имам работа 200 човека тук, това не е детска градина," заяви Димитрий, управителят на фирмата.

Безплатна юридическа помощ

Много адвокати предложили безплатно да защитават доброволеца, който е категоричен, че ще търси правата си в съда. Кирил Стойков, секретар на община Петрич и ръководител на аварийното звено, потвърди, че общината води разговори с юристи за оказване на съдействие.

Решимост да продължи

След случилото се Щерю остана категоричен, че ще продължи да помага при бедствия, независимо че днес това му коства работата. Доброволецът е обучен от 2021 година и редовно участва в акции за борба с бедствия.

Доброволният пожарен подчерта, че е уведомил прекия си началник за отсъствието заради усложнената ситуация с пожарите. От общината в Петрич също уведомили фирмата писмено, като получили положителен отговор.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 1
    3
    Дидо
    Димитрий не се съобразил,че като уволни Щерю,няма да има кой да му изгаси пожара във фабриката,като лумне по една или друга причина...
  • -1
    2
    Читател
    "Шефът ми удари шамар".С това си признание,ти чувстваш ли унижението което те е сполетяло?Щерю,къде ти бяха ръцете в този момент? Деребеят твоя работодател,можело да звъни на 112 за помощ,ако ти си бил истински мъж след шамара.
  • 4
    1
    Май
    Ако е така, за работа имам работа 200 човека тук, това не е детска градина," заяви Димитрий, управителят на фирмата. ----------------------- И един в Русе тъй говореше. После цивреше, че нямало хора.
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю с млад милионер:

- Как реализирахте първата си голяма печалба?

- Продавах противозачатъчни сутринта след студентския празник в Банско.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари