Депутатите не приеха на първо четене промените в Конституцията

2
Събрани бяха 161 гласа "за", а нужната подкрепа е 180 гласа
Събрани бяха 161 гласа "за", а нужната подкрепа е 180 гласа Снимка: БГНЕС

Събрани бяха 161 гласа "за"

Депутатите не приеха на първо четене промените в Конституцията. В пленарната зала бяха събрани 161 гласа “за” и 57 "против".

Ако гласовете бяха под 160, проектът щеше да е отхвърлен окончателно, а за бързото му разглеждане бяха необходими 180 гласа.

В случая, тъй като има подкрепата на две трети от тях, се дава шанс на проекта да се движи по т.нар. бавна писта, което значи, че най-рано след два месеца и най-късно след пет ще следва ново обсъждане.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Семеен скандал.

Жената крещи:

– Господи, защо не ме прибереш?

Мъжът:

– Господ да не е луд като мене, ма...

Нови коментари