Британец е починал по време на семейна почивка в Слънчев бряг

1
35-годишният Андрейс е объркал симптомите на остър панкреатит с обикновено хранително отравяне
35-годишният Андрейс е объркал симптомите на остър панкреатит с обикновено хранително отравяне Снимка: Личен архив

35-годишният Андрейс е объркал симптомите на остър панкреатит с обикновено хранително отравяне

Трагичен инцидент помрачи семейната почивка на млада двойка от Великобритания в българския курорт Слънчев бряг. 35-годишният Андрей Кривкалнс е починал вследствие на рядък случай на остър панкреатит, съобщава британското издание "The Independent".

Андрейс и съпругата му Катерина Глазирина пристигнали в България на новогодишна ваканция заедно с 5-годишната си дъщеря Лизи. На 3 януари мъжът започнал да се оплаква от болки в стомаха. Двамата първоначално предположили, че става въпрос за хранително отравяне, тъй като той по принцип се радвал на добро здраве, а в миналото вече имал подобен проблем в България.

Болката обаче не отшумяла, а напротив - започнала да се разпространява към гърба му. Състоянието му се влошило дотолкова, че наложило спешна хоспитализация в болница в Бургас. Лекарите поставили диагноза остър панкреатит - внезапно възпаление на панкреаса, което в около 20% от случаите води до сериозни усложнения.

Той ми каза да не се тревожа", споделя Катерина, която напуснала болницата, след като съпругът ѝ бил приет.

За съжаление, здравословното състояние на Андрейс се влошило драстично и довело до мултиорганна недостатъчност. Мъжът починал на 4 януари, само ден преди датата на планирания им полет обратно към Великобритания.

Когато чух новината, бях сама. Това беше най-трудният ден в живота ми. Не знам как успях да го преживея. Подготвяхме се да се върнем към нормалния живот след Коледа. Все едно отиваш на почивка и никога не можеш да се върнеш към живота, който си градил заедно", споделя съкрушената съпруга.

Историята на едно семейство

Историята на двойката започва в Лондон през 2006 година. Катерина, която е родом от Русия, се запознава с латвиеца Андрейс, докато и двамата били студенти в британската столица. След седем години приятелство връзката им прераснала в любов, което довело до сватба през 2013 година. През 2019 година семейството се сдобило с дъщеря.

Семейството избрало да прекара новогодишните празници в България. Ден преди планирания им полет обратно към Обединеното кралство, Андрейс се оплакал от „леко стомашно неразположение".

Тъй като в миналото вече имал подобен проблем по време на пребиваването си в България, и двамата предположили, че става дума за хранително отравяне. Катерина посетила местна аптека, но лекарствата не подействали и не облекчили състоянието му.

Той започна да пребледнява, затова отменихме полета и извикахме линейка. Оказа се, че кръвното му налягане е ниско", разказва тя.

Последните думи на Андрейс към съпругата му, преди да бъде откаран в болницата в Бургас, където лекар му поставил диагнозата панкреатит, били: „Не се притеснявай, скоро ще съм вкъщи".

По-късно Катерина разбрала, че съпругът ѝ е бил преместен в интензивното отделение. Той починал малко преди полунощ на 4 януари, а тя получила тежката вест на следващата сутрин.

Подкрепа за семейството

В тези трудни моменти местната общност в родния им град показала завидна съпричастност към Катерина и дъщеря ѝ. Съседи, приятели и познати събрали над 12 500 британски паунда, за да подпомогнат семейството.

Никога не съм очаквала това. Просто съм благодарна. Всички споменават колко добър беше той. Той беше толкова грижовен човек и се надявам нашата дъщеря да бъде неговото наследство", казва Катерина с благодарност.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари