Борисов отказва срещата с македонския президент
- Редактор: Ралица Тодорoва
- Коментари: 0

Премиерът Бойко Борисов отказва срещата си с македонския президент Георге Иванов, която е планирана за утре сутрин, научихме от "24 часа".
Държавният глава на Македония е вече у нас и след малко ще бъде приет от колегата си Румен Радев. Срещата на Иванов с Борисов е част от официалната програма на неговата визита.
Премиерът Борисов е разпоредил на външния министър Екатерина Захариева също да не приема македонския президент.
Причината да отказа на двете срещи е абсолютно арогантното поведение на Георге Иванов вчера по отношение на постигнатото споразумение за името в спора между Гърция и Македония.
Скандалът е изключително мащабен, споделят осведомени. Не само Атина - абсолютно всички в ЕС са разочаровани от поведението на македонския президент и оценяват действията и изявленията му като много лош начин да се саботира процесът по постигане на споразумение и процеса на евроатлантическа интеграция на Скопие.























Никола Лазаров: Нямахме код от НИМХ, затова не пуснахме...
Стотици паднаха в капана на ледения дъжд в Русе, линейки не...
Никола Лазаров: Нямахме код от НИМХ, затова не пуснахме...
Държавният дълг на България скочи с рекордни темпове за едно...
Борислав Цеков защити влизането в "Съвета за мир" и нападна...