Боксьор от Русе стана шампион в турнира „Златните ръкавици“

3
Радослав Росенов бе обявен и за най-добър боксьор в турнира

Радослав Росенов бе обявен и за най-добър боксьор в турнира

Боксьорът от Боксов клуб „Русе“ Радослав Росенов зарадва почитателите на спорта с поредния си успех. Националът спечели златния медал в своята категория на 39-ото издание на Международния боксов турнир „Златните ръкавици“, който завърши във Войводина, Сърбия.

Радослав Росенов изигра 4 перфектни срещи и спечели първото място в категория 60 кг, като победи на финала украинеца Данило Дрижа. Ръководството на турнира обяви русенския състезател за най-добър боксьор и го награди с купа. Треньор на Радослав е Съби Събев.

„Златната ръкавица“ във Войводина е част от подготовката на националния ни тим за Европейското първенство в Будва през октомври.