Бизнесът по морето отлага цените в евро до есента

0
Използват двумесечната отсрочка, докато приключи летният сезон
Използват двумесечната отсрочка, докато приключи летният сезон

Използват двумесечната отсрочка, докато приключи летният сезон

От 8 август влезе в сила законовото изискване цените и касовите бележки да са в левове и в евро. Въпреки това голяма част от бизнеса по Черноморието изчаква да премине безплатният период до 8 октомври, преди да въведе двойното обозначаване.

По предварителни данни на Бургаската туристическа камара повечето търговци смятат, че двойното обозначаване е излишно за сезонните обекти. Собствениците разсъждават, че докато свърши безплатният период, ще приключи и летният сезон.

Проверки разкриват нарушения

Проверка показа, че на част от плажовете в Поморие и Бургас стоят само цени в евро, което противоречи на новите изисквания.

"От около месец на плажовете в Слънчев бряг, Несебър и Созопол са поставени цени в евро и левове", заяви пред bTV Кирил Спасов от Асоциацията на концесионерите на морски плажове.

Хотелите вече се адаптират

Хотелиерският бизнес показва по-голяма готовност за промяната. "Вече са въведени цени и в евро, което може да накара чужденците да поискат плащане в тази валута, но ще им бъде обяснявано", каза Даниела Йорданова, управител на хотел.

Новото законово изискване цели да улесни туристите от еврозоната при сравняване на цените. Двумесечната отсрочка до 8 октомври дава възможност на бизнеса да се подготви без санкции.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари