"Български пощи" ще продават вестници и списания
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Кабинетът прие решение "Български пощи" ЕАД да извършва дейността по разпространение и продажба на печатни издания на територията на страната, съобщиха от пресслужбата на кабинета.
Възлага се на министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията да предприеме необходимите действия включително, ако е необходимо да инициира законодателни изменения.
"Български пощи" ЕАД е еднолично търговско дружество със сто процента държавно участие в капитала. Също така дружество разполага с необходимата инфраструктурна мрежа и човешки ресурси.
По този начин ще се осигури ефективното разпространение на печатни издания в цялата страна. Това дава възможност за диверсификацията на разпространението без да се ограничава конкуренцията, пише още в решението на Министерския съвет.
В началото на днешното правителствено заседание Борисов коментира обвиненията на "Репортери без граница", че България е попаднала в изключително сериозна ситуация на "медийната гражданска война". Той обясни, че е имал желание да се срещне с тях миналата седмица, но тогава е бил Европейският съвет.
"Внимателно слушах какво са казали и единственото, което може да направи държавата в тяхна подкрепа и в подкрепа на свободата на словото, е, да не оставяме частници да правят разпространение. Затова е и точка Б4, която гласи доклад за предприемане на необходимите действия за възлагане на Български пощи да извършват дейността по разпространение и продажба на печатни издания на територията на страната", каза той.
"Български пощи са 100% държавни, така че да гарантираме, че всяко издание ще отиде там, където искат да го прочетат", посочи още премиерът.
























Държавата губи половин милиард лева от нелегални горива
Тристранният съвет обсъжда преработения проектобюджет
Криминалисти задържаха трима наркодилъри при спецакция в...
Вълна от митинги "НЕ на омразата" ще залее страната във...
Пенсионери: С бонуса от 120 лева ще си купим разфасовано...