България размаза Люксембург в зрелищен мач

0
Истински трилър, така описаха коментаторите мача между България и Люксембур, който завърши преди минути Снимка: Lap.bg

Световните квалификации за България за малко да приключат още преди да са почнали.

Националният тим се наложи с мъка над Люксембург, в същинска корида, с 4:3, съобщава GONG.bg.

Така първата световна квалификация от кампанията за Мондиал 2018 за "трикольорите" се превърна във влакче на ужасите, но в крайна сметка завърши с три точки за България.

След равенствата в другите срещи от групата обаче, българският национален отбор е лидер в нея.

Стартовите състави:

БЪЛГАРИЯ: Вл.Стоянов, Ст.Попов, Недялков, Чорбаджийски, М.Александров, Рангелов, И.Попов, Марселиньо, Иван Иванов, Георги Миланов, Дяков.

ЛЮКСЕМБУРГ: Жубер, Шано, Малже, Филипс, Жерсон, Мартинс, Да Мота, Тил, Муч, Янс, Йоаким.

България нямаше някакво категорично преимущество в началния четвърт час от мача, като първите точни удари към една от двете врати бяха отправени от гостите.

Националите на няколко пъти опитаха да обстрелват от разстояние вратата на Люксембург и в 16-та минута именно с далечен шут откриха резултата.

Димитър Рангелов сам си създаде ситуацията и стреля мощно от над 20 метра, за да накаже стража Жубер.

Отново Митко Рангелов опита да притесни гостите в 26-та минута, след страхотно извеждащо подаване на Марселиньо, но те бе точен.

Десетина минути по-късно и Мишо Александров тества Жубер, но вратарят отрази.

В 42-та минута и гредата помогна на Люксембург, след силен шут на Георги Миланов в страничния стълб.

Второто полувреме бе далеч по-интересно и предложи много емоции - и негативни, и положителни.

Бившият футболист на ЦСКА Орелиен Жоаким показа класа след подновяването на играта, и след като Марселиньо и Георги Миланов направиха пропуски за България, Люксембург нанесе своя удар.

В 60-та минута изключително груба грешка в защитата на България, на Иван Иванов и Божидар Чорбаджийски, позволи на Жоаким да бутне леко топката покрай падналия на земята Владо Стоянов, и тя бавно и спокойно да влезе в мрежата за 1:1.

Две минути по-късно Люксембург тотално шокира националите ни, и Жоаким пак се разписа! Той излезе един на един срещу Иван Иванов, след бърза контраатака на гостите, и с две движения матира бранителя, а след това прати кълбото технично покрай Стоянов за 1:2.

В 65-та минута стихийният натиск на България донесе успех, и Марселиньо изравни. Това се случи след центриране от корнер на Сашо Тонев, топката бе отклонена от Ивелин Попов, и Марселиньо с глава направи 2:2.

В група А България има сериозна съпротива - Франция, Холандия и Швеция, и  Люксембург и Беларус.

Победителят от всяка група се класира директно за Световно първенство. Най-добрите осем втори отбора, от девет групи, играят бараж.

Кампанията започва днес, и завършва чак в началото на октомври 2017-та година.

Срещу Люксембург България има стопроцентова успеваемост - 12 победи в 12 срещи.

Най-често срещаният резултат между двата тима е 3:0, като един-единствен път Люксембург е вкарвал гол в България - през далечната 1969 година. Останалите резултати на наш терен са четири пъти 3:0 и три пъти 4:0.

Източник: GONG.bg

Навън е такова време, че излизаш по тениска, срещаш някой с пуловер и се чудиш: кой от вас е идиот!?