Авария извади от строя гейзера в Сапарева баня

0

Спукала се е тръба на сондажа

Тежка авария - спукана тръба на сондажа, която е от 1958 година, намали налягането и "извади от строя" гейзерът, който е емблемата на Сапарева баня.

103-градусовота минерална вода на гейзера пулсира във висок до 18 метра стълб на всеки 5-6 секунди и е неповторима атракция за жителите на града и туристите.

Отстраняването на аварията ще стане най-вероятно утре, технологично ще е много трудно, защото трябва да се работи при горещата вода, която сега е отклонена по друго трасе.

Ще се разчита на помощна и на специализирани звена. Спряна е минералната вода и за всички хотели в града, обясни кметът на общината Калин Гелев, цитиран от БНР:

"Гейзерът по малко блика, но за жалост по-голямото количество вода е долу ниското, в основата и резервоарите не могат да функционират. А гейзерът отвреме-навреме, като има импулс, тя през гейзера излиза водата".

И хотелите няма да имат вода?

"На този етап никой няма. Резервоарите бяха пълни, поне уикенда спасихме, през уикенда се работеше нормално, но сега са изконсумирани, от утре ще видим".

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю в държавно учреждение:

- Какво умеете да правите?

- Ами ... нищо.

- Тези места вече са заети.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари