Анатоли Станев: Не съм напуснал ИТН
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 5

Адвокатът от "Русенската долина на химията" няма никакво намерение да става от директорския стол на Областната управа на Русе
Областният управител на Русе Анатоли Станев от днес е на работа след десетдневна отпуска, съобщи той, цитиран от БРЯГ.
След трусовете в партия „Има такъв народ“ (ИТН) и напускането на шестима депутати, сред които и вече бившият областен координатор на ИТН за Русе Светлин Стоянов, се появили слухове, че и Станев вече не е в редиците на партията, от чиято квота той е на поста.
Тази информация областният на Русе коментира така: „Не съм напуснал ИТН и няма динамика в партийното ми членство.“
Светлин Стоянов: Аз предложих Анатоли Станев за областен управител
Следващите му опити за кадруване обаче останали неуспешни. Отцепникът от Русе е давал и имена за шефове на ВиК и АПИ в Русе, но Караджов не ги харесал.
По думите на депутата, той е предлагал по 2-3 имена за всяка позиция, за която са му искали – управлението на АПИ в Русе, БГ Тол, ВиК. Хората били както експерти, така и партийни номинации от ИТН. От 15-те имена Гроздан Караджов не харесал нито едно,
Адвокатът от "Русенската долина на химията" се настани удобно в директорския стол на Областната управа на Русе благодарение на "Има Такъв Народ".
Припомняме, че две отворени писма – за и против, разделиха гражданите по въпроса дали бившият директор на РИОСВ - Русе Анатоли Станев има качествата да бъде новият областен управител на крайдунавския град.
От ИТН - Русе излязоха с позиция за категоричната си подкрепа на тази номинация, а депутати от ПП - Русе заявиха, че не могат да коментират кандидатурата, тъй като предложението не е тяхно, а на ИТН.
В крайна сметка, независимо от общественото брожение сред русенци, Станев седна на директорския стол на Областната управа на Русе и няма никакво намерение да става от него.