Александър Георгиев направи пореден силен мач в НХЛ

0
Русенецът влезе като резерва и допусна само едно попадение

Александър Георгиев направи 13 спасявания при загубата на Ню Йорк Рейнджърс като гост от лидера в НХЛ Тампа Бей Лайтнинг с 3:5 тази нощ.

Българският вратар влезе като резерва 7:25 минути преди края на втората част и до края на мача допусна само едно попадение. Останалите четири “рейнджърите” получиха, още докато на мрежата им бе титулярният страж Хенрик Лундквист, който бе доста неубедителен под канонадата от изстрели към неговата врата, предаде Канал 3.

Тампа започна много силно и отправи 17 удара към вратата на Лундквист до средата на първия период, а след почти 11 минути и гостите успяха да стрелят за първи път към Василевский. Райън Спунър завърши с гол и две асистенции, Кевин Хейс добави гол и асистенция, а Матс Дзукарело също се разписа за Рейнджърс.

За домакините, които вече събраха 98 точки, Антъни Сирели се отличи с гол и две асистенци, а Седрик Пакет, Адам Ърн, Крис Кюниц и Тайлър Джонсън също вкараха за четвърти пореден успех на отбора и осми в последните му девет двубоя.

Вратарят на Тампа Бей Андрей Василевский направи 27 спасявания за 40-ата победа за сезона на “светкавиците”.