Агресия в пловдивско училище: Осмокласник е заплашил съученик с нож

0
Родители алармират за поредния случай на насилие
Родители алармират за поредния случай на насилие

Родители алармират за поредния случай на насилие, директорът планира преместване на агресивното дете в друга паралелка

Поредният случай на агресия в учебно заведение разтърси пловдивското училище "Свети Свети Кирил и Методий". Осмокласник е ударил свой съученик, повалил го на пода в класната стая, а впоследствие е заплашил с нож друго момче от класа. Това съобщиха родители на потърпевшите деца пред медиите. Според техните твърдения, въпросният ученик от известно време идвал на училище въоръжен.

Гергана Цикова, майка на едно от потърпевшите деца, разказва, че синът ѝ е споделил за смъртните заплахи от страна на съученика му. "Въпросният младеж носил нож в училище от четвъртък, проявявал агресия и към друг ученик, на когото го е опрял в гърлото. Веднага подадох сигнал към класния ръководител, която ми обеща, че ще вземе ножа още на сутринта. Попитах дали това вече се е случило, а тя ми каза, че все още не са взети мерки. Синът ми и другото момче са били приятели, но то се е променило и детето ми се е отдръпнало от него", сподели пред NOVA разтревожената майка.

Цикова е сигнализирала на няколко инстанции за случилото се, а синът ѝ от понеделник не посещава учебните занятия. "Синът ми не ходи на училище от понеделник насам, защото не се чувства добре. Не е нормално двете момчета да са заедно, не се знае дали агресорът няма да реагира пак по подобен начин. Ножът в крайна сметка е бил иззет", допълни тя.

Директорът на училището Таня Николова потвърди, че инцидентът е бил регистриран и на училищните камери. Записите показват как момчето вади сгъваем нож в класната стая, демонстрира го пред съученик и след това го прибира. "Свързахме се с родителите му, те ни оказаха пълно съдействие. Ще задействаме процедура за санкция - преместване в друга паралелка. Смятаме, че училището е безопасно, засилили сме дежурствата на учители", заяви директорът.

Особено тревожни са твърденията на други родители, според които 14-годишното момче е отправило заплаха към тяхно дете с думите "Искаш ли нож в гърлото".

Случаят в Пловдив е поредното доказателство за растящите нива на агресия в българските училища, въпреки множеството програми и мерки срещу насилието. Остава отворен въпросът дали преместването на агресивното дете в друга паралелка е адекватна мярка, или са необходими по-сериозни интервенции, включително психологическа подкрепа и по-строг контрол от страна на институциите.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю в държавно учреждение:

- Какво умеете да правите?

- Ами ... нищо.

- Тези места вече са заети.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари