200 електронни направления за PCR тест са издадени още със старта на системата днес
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Жени Начева: COVID епидемията ускори пускането на електронните направления
В XVII ДКЦ в София заместник-министър Жени Начева и представител на „Информационно обслужване“ ще направят демонстрация на системата за издаване на електронно направление за безплатен PCR тест.
"COVID епидемията ускори пускането на електронните направления", съобщи пред журналисти Жени Начева, цитирана от БНТ. Остава и хартиеният носител като опция, но вече има и друга възможност. На първо време сме включили PCR тестове и диагностиката на коронавирус.
Хартиените направления ще отпаднат тогава, когато сме сигурни, че системата работи безпроблемно. Това е нещо, което съвместно с Българския лекарски съюз ще обсъждаме, поясни зам.-министърът. Жени Начева обобщи също, че до 11:00 часа днес са издадени вече над 200 електронни направления.
"Ако пациентът е насочен от лекар, той не заплаща нищо", уточни Начева. Ако обаче прави теста по собствено желание, ще трябва да си плати.






















Русе отбелязва 111 години от арменския геноцид
Румен Радев събра над 42 000 гласа в Русе
Стефка Костадинова остава без място в парламента
Румен Радев събра над 42 000 гласа в Русе
Стефка Костадинова остава без място в парламента