12 медала за русенски състезатели на турнир по скокове на батут

0
Купа "Независимост" – Кюстендил 23 и 24 септември 2017 г.

В Кюстендил  се проведе второто издание на Международния турнир по скокове на батут Купа "Независимост". В него  взеха участие 12 български отбори и три от най- добрите гръцки клуба- от Атина, Солун и Кавала. Рекорден брой участници  се включиха в надпреварата - над 120. Заедно със съдии, треньори и придружаващи състезателите родители, в града гостуваха над 300 души.

Турнирът се проведе под егидата на Министерството на младежта и спорта, Община Кюстендил, Българска Федерация Скокове Батут и бе организиран от домакина - спортен клуб по скокове на батут "Евротрамп". Надпреварата бе в залата по гимнастика на стадион Осогово на 23 и 24 септември.

Спортен Клуб Скокове БатутИМИДЖРусе“ участва в турнира с 10 състезатели и трима треньори – Станислав Стоянов, Иржи Галинов и Елмира Мандажиева.

Сериозно бе присъствието и на фен клубът на отбора /10 родитили/, ръководен от председателя – г-жа Мариела Георгиева.

Русенските състезатели се представиха отново отлично спечелвайки общо 12 медала, заемайки следните места в крайното класиране на отделните уреди:

Двоен Мини Батут - 3 златни,Калоян Петров,Кристина Петкова,Радостин Мицов.1 сребърен - Георги Басарбовски.

Батут Синхрон -злато за Калоян Петров и Георги Басарбовски и Десислава Манолова в синхрон с Анита Макулова.

Батут Индивидуално - злато за Калоян Петров,сребро за Георги Басарбовски,Димитър Георгиев и Десислава Манолова,Бронз-Максим Ангелов.