Жените на ТСК - Русе станаха първи на Държавното отборно първенство

1

Жените на Тежкоатлетически спортен клуб - Русе станаха първи, а кадетите до 17 години станаха трети на продължаващото в Асеновград Държавно отборно първенство.

Възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови и Калоян Мицев успяха за спечелят призови места и в индивидуалната надпревара.  Златни медали при жените завоюваха Росица Цонкова (категория до 45 кг), Надежда Нуген (категория до 49 кг) и Цветелина Стоянова (категория до 71 кг), а Рени Русева стана шампион при кадетките до 17 години в категория до 49 кг. Пет отличия спечелиха кадетите до 17 години.

Първи места завоюваха Мартин Станев в категория до 49 кг и Джан Зарков в категория до 55 кг. Трети в своите категории се класираха Диян Валентинов в категория до 49 кг, Габриел Георгиев в категория до 61 кг и Дениз Бориславов в категория до 67 кг. При юношите Ерджан Весков (категория до 55 кг) и Дениз Данев (категория до 61 кг) станаха първи, а Екрем Шабанов стана втори в категория до 81 кг.

По време на Държавното отборно първенство състезателите включени в националния отбор при мъжете и жените направиха своето контролно вдигане за зачитане на резултатите за категориите в които участват.

Днес в последният състезателен ден на надпреварата на подиума излизат мъжете.