Явор Божанков: Предстоят още скандали като този за еврозоната

0
Депутатът от ПП-ДБ атакува остро действията на кабинета
Депутатът от ПП-ДБ атакува остро действията на кабинета Снимка: БНТ

Депутатът от ПП-ДБ атакува остро действията на кабинета

Депутатът от ПП-ДБ Явор Божанков изрази остра критика към правителството заради отказа му да поиска конвергентен доклад за еврозоната. В интервю за предаването "Денят започва с Георги Любенов" той заяви категорично: "Ще ги подкрепим във всички важни за България приоритети, но компромис с еврозоната и с ориентацията на България по оста изток - запад, няма да имат комфорт не 100 дни, а 10 секунди".

Според народния представител пропускането на този "отворен прозорец" може да отложи влизането на страната в еврозоната не с години, а с десетилетия. Той определи партия "Възраждане" като "мнима опозиция", която е най-печеливша от настоящата ситуация.

Сигнали срещу "Възраждане"

Божанков обяви намерението си да подаде пореден сигнал в прокуратурата срещу "Възраждане" заради отправени заплахи от техни депутати от парламентарната трибуна за "палене" на ПП-ДБ. "Говорим за прокуратура и селективно правосъдие, когато редица сигнали срещу партия Възраждане остават без отговор, без желание дори да бъдат разследвани", подчерта той.

Критика към новото правителство

"Трябва да разглеждаме новия кабинет на Борисов като продължение на кабинета "Главчев", който очевидно е кадруван от Пеевски. Борисов винаги е управлявал с партньор и ДПС в сянка", заяви депутатът от ПП-ДБ.

Божанков защити позицията на своите колеги относно гласуването за имунитетите на Джейхан Ибрямов и Марио Рангелов, като изтъкна достойната постъпка на Лена Бориславова да се откаже доброволно от имунитета си.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 1
    1
    пак тъпа пропаганда
    Какъв „отворен прозорец“, какви пет лева?!? За влизане в еврозоната има определини критерии, които трябва да се изпълнят, кога ще стане това - когато стане! Освен това трябва да имаме и покана за влизане. Всичко друго за еврото си е празно дрънкане! Аз друго не разбирам,или разбирам 😜, защо е това бързане?!? Държави в ЕС с далеч по-добри икономики от нашата даже не говорят за приемане на еврото?!?
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю с млад милионер:

- Как реализирахте първата си голяма печалба?

- Продавах противозачатъчни сутринта след студентския празник в Банско.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари