Ясна Петрова е балканска шампионка на 3000 метра

0
Състезателката от БСК „Русе Кар“ взе титла от Балканиадата в Истанбул
Състезателката от БСК „Русе Кар“ взе титла от Балканиадата в Истанбул Снимка: архив

Състезателката от БСК „Русе Кар“ взе титла от Балканиадата в Истанбул

Балканският шампионат за юноши и девойки под 20 години се провежда в Истанбул на 12-13 юни 2021 година.

Балканската шампионка за девойки по планинско бягане Ясна Петрова от БСК „Русе Кар“ спечели и балканска титла на 3000 м по време на първенството за възрастта под 20 г. в Истанбул.

Тя финишира за с 9:46.10 мин и така покри норматива за участие на европейско първенство в тази възраст, което ще се проведе в Талин през юли. Нормата на европейската атлетика бе 9:48.20 мин.

Още четири медала заслужиха българските атлети в първия ден от състезанията, допълва БНР. Валентин Андреев остана втори на чук със 76.99 метра, а Георги Христов финишира втори в спринта на 100 метра за 10.52 секунди, което също е покрит норматив за Евро 2021 в Талин (10.58 секунди).

С бронз се окичиха Божидар Саръбоюков на скок дължина със 7.31 метра, както и щафетата на 4 по 100 метра в състав Тодор Тодоров, Ивайло Иванов, Александър Евтимов и Георги Христов с 42.45 секунди.