ВМС унищожиха безпилотен морски дрон край Варна

1
Операцията включваше вертолет, катер и кораб на 80 км от Варна
Операцията включваше вертолет, катер и кораб на 80 км от Варна Снимка: БГНЕС

Операцията включваше вертолет, катер и кораб на 80 км от Варна

Военноморските сили на България унищожиха безпилотен плавателен апарат в Черно море след успешна операция по разузнаване. Морските военни откриха повреден надводен дрон на около 80 километра източно от Варна на 15 септември, съобщи Министерството на отбраната.

След като установиха местоположението на обекта, военните извършиха детайлно разузнаване и пристъпиха към унищожаването му на 16 септември. По време на неутрализирането на дрона не се наблюдава вторичен взрив, което показва, че апаратът вероятно не е носил експлозиви.

За успешното изпълнение на задачата българските военноморски сили използваха различни средства - вертолет, катер и кораб, като взеха всички необходими мерки за обезопасяване на корабоплаването в района.

Операцията се проведе във взаимодействие със съюзни сили и средства, след получено разрешение от началника на отбраната за предприемане на действия по разузнаване, унищожаване и гарантиране на безопасността на морския трафик.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Скъпи, докторът ми каза, че имам нужда от смяна на климата!

- Пак изкара късмет ма, утре го дават рязко захлаждане.

Нови коментари