Влизане в Гърция само с отрицателен тест през Кулата, реши гръцкото правителство
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 0

Нови мерки за засилване на контрола на внесените от чужбина случаи на коронавирус обяви гръцкото правителство след телеконферентен разговор, проведен под председателството на премиера Кириакос Мицотакис, съобщи гръцката телевизия Скай, цитирана от БТА
Приетите мерки, които обяви говорителят на правителството Стелиос Пецас, са следните:
Влизащите в Гърция по неспешни причини през ГКПП "Промахон" (срещу ГКПП "Кулата" на границата с България - б.ред.) от 6 ч. сутринта на 14 юли са длъжни да представят отрицателен молекулярен тест (PCR) за коронавирус, направен най-много 72 часа преди влизането си в Гърция.
Остава задължението за попълване на формуляр за локализиране на пътниците (Passenger Locator Form - PLF). Минималният срок за попълване се намалява от 48 на 24 часа преди пристигането в Гърция.
Увеличава се броят на проверките за спазването на санитарните протоколи. За тази цел десетки екипи ще извършат над 300 проверки в цяла Гърция до неделя.
Правителството продължава да следи епидемиологичните данни и е готово да вземе решение с оглед на опазването на общественото здраве.























Никола Лазаров: Нямахме код от НИМХ, затова не пуснахме...
Стотици паднаха в капана на ледения дъжд в Русе, линейки не...
Никола Лазаров: Нямахме код от НИМХ, затова не пуснахме...
Държавният дълг на България скочи с рекордни темпове за едно...
Борислав Цеков защити влизането в "Съвета за мир" и нападна...