Владислав Горанов уволни цялата комисия по хазарта
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 3

Министърът на финансите Владислав Горанов смени изцяло състава на Държавната комисия по хазарта, която в последните седмици е на прицел заради скандала с лотариите на Васил Божков.
Горанов е пратил началника на кабинета си Георги Йорданов да оглави ДКХ - до намирането на титуляр, става ясно от съобщение на МФ. От министерството посочват, че досегашният председател Александър Георгиев е бил освободен, като твърдят, че това е станало по негова молба. Георгиев бе сред арестуваните в мащабната акция на прокуратурата, но бе пуснат под парична гаранция.
След разговори с министъра на правосъдието, министъра на икономиката, директора на НАП и председателя на Държавна агенция „Национална сигурност“ се предприеха действия за промяна в състава на ДКХ, се казва в прессъобщението на МФ. Новите попълнения в комисията по хазарта са: Стоян Стоянов – главен секретар на Министерството на правосъдието, Паун Илчев – и.д. председател на Българския институт по метрология, Красимир Бояджиев – началник на отдел „Разследване на особени случаи“, дирекция „Контрол“ в Централното управление на НАП, и Емил Захариев – директор на специализирана дирекция в ДАНС.
Временният председател на хазартната комисия има богат административен опит, придобит на експертни и ръководни длъжности, обясняват от министерството за Георги Йорданов, който е шеф на кабинета на Владислав Горанон от ноември 2014 г. Преди това е бил ръководител на Инспектората на Министерството на околната среда и водите. В периода от декември 2010 г. до април 2014 г. е държавен инспектор в Инспектората на Министерството на финансите. От януари 2000 г. до октомври 2010 г. последователно е заемал длъжностите директор на Инспектората на Министерството на земеделието и храните и главен секретар на Националната служба за растителна защита. Професионалната му кариера започва в МФ през 1995 г., като инспектор в данъчната администрация и главен данъчен инспектор в Службата за предотвратяване и разкриване на данъчни нарушения.























ЕЦБ разреши на БНБ двоен обем евромонети
Румен Радев: Европа не може да победи ядрената сила Русия
КЗП удари голяма верига магазини заради фалшиви промоции
КЗП удари голяма верига магазини заради фалшиви промоции
ЕЦБ разреши на БНБ двоен обем евромонети