Велоалеите в Русе застрашават живота на велосипедистите
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 4
Опасни участъци от новоизградените велоалеи в Русе застрашават живота и здравето на велосипедистите.
Според Кольо Пазарджиев, председател на сдружение "Вело - Русе", едно такова място е трасето в подлеза на кръговото кръстовище, което води към спортната зала. Той настоява там да се постави криво огледало, за да има видимост и от двете страни.
Друг опасен участък, който е по-добре дори да се избягва е стръмната велоалея до блок "302" в квартал "Чародейка"
Велосипедистите сигнализират и за други проблемни участъци от велосипедната мрежа в града.
Проблем се оказва и липсата на култура сред русенци по отношение на правилата за движение по велоалеите.
Според Кольо Пазарджиев поставените бидони с вода за обезопасяване на влотрасетата по някои булеварди в Русе са абсолютно безсмислени.
Велосипедистите в Русе ще продължават да сигнализират Общината за пропуски при строителството и обезопасяването на велоалеите в града.























ЕЦБ разреши на БНБ двоен обем евромонети
"Дунав" задържа трима шампиони за Първа лига
Румен Радев: Европа не може да победи ядрената сила Русия
Положиха нов асфалт на три големи улици в Русе
Обновиха сградата на местни данъци и такси в Русе