Вандали прекършиха фиданки в центъра на Русе
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 21
Нова вандалска проява е станала тази нощ в центъра на Русе.
Агресията е била насочена върху новозасадени млади дръвчета на ул.“Панайот Пипков“ зад Съдебната палата.
Младите фиданки са засадени след приключването на ремонта на паркинга зад съда, информира Русе Медиа. Посегателството върху три от дръвчетата е станало в периода между полунощ и тази сутрин, когато живущите в района са видели потрошените дръвчета. При едното е имало множество удари и опити да се прекърши, но неуспешно. Пострадала е кората му. След това неизвестните засега вандали са продължили към второто, където ударите са били по-ефективни и в основата дървото е прекършено. Третото дръвче отново е било ритано и е пречупено на височина 1,5 метра от земята.
Живущите в района ще подадат сигнал до полицията и общината.
























Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Николай Нанков: Шишков подписа договорите за мантинелите
Областният управител на Русе проведе първия си приемен ден
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Жена е с опасност за живота след инцидент на булевард...