В България учредяват турска партия!
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 2

В най-скоро време в България ще бъде учредена нова партия с председател Лютви Местан, съобщи независимият депутат Айдоан Али по време на визитата си в Одрин, цитиран от 24rodopi.com писа.
Новата „турска партия" ще бъде представена в рамките на 10 дни.
Айдоан Али, Шабанали Ахмед и Хюсеин Хафъзов разговаряха завчера с кмета на Голяма община Текирдаа Кадир Албайрак, а вчера и с Баязид Танч, съветник на валията на Одрин.
Случилото се в ДПС накърни достойнството и честта на избирателите, твърди Айдоан Али пред турски журналисти.
„Маските паднаха и избирателите видяха истинските лица. След намесата на почетния председател Ахмед Доган, в която намеса личи външен натиск, ние решихме да създадем нова партия", твърди депутатът, който напусна ПГ на ДПС след изключването на Лютви Местан от партията.
Той е категоричен, че в България ще бъде учредена друга „турска партия".
























Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат