Улица или лунен кратер в центъра на Русе?
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 0

В редакцията на Dunavmost бе получен сигнал от Георги Димитров за поредната улица в центъра на Русе, която е в окаяно състояние
Става въпрос за междублоковото пространство между улиците "Борисова" и "Цариград". В големия блок се помещават поне 5 лекарски практики с по над 2000 пациенти. Това означава, че болни хора ежедневно са принудени да минават по опасния участък, който прилича по-скоро на лунен пейзаж, отколкото на централна градска част. Майки с колички също се чудят как да отидат на детска консултация, минавайки през въпросното място.
Освен многобройните пропадания по асфалта и зейналите кратери, опасността е не само за пешеходци, но и за автомобили. По-невнимателен шофьор може сериозно да повреди колата си в дупките. И с просто око се вижда, че шахтите са запушени, без възможност за оттичане на водата.
Изобщо - истински лунен пейзаж, но пък данъците, които плащат живущите са си съвсем земни - както за центъра в най-европейския град на България.





















Пускат нов "паяк" по улиците на Русе
Община Русе влиза във владение на Старата полиция
Община Русе влиза във владение на Старата полиция
Парламентът одобри нов дълг до 3,8 милиарда евро
Пускат нов "паяк" по улиците на Русе