Турция трябва да бъде изключена от НАТО
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 1

Със свалянето на самолета на антитерористичната коалиция, Турция изрази подкрепата си за „Ислямска държава“ и сега може да бъде изключена от НАТО, заяви норвежкия политолог и писател Бьорн Нистад, предаде Фокус.
„НАТО многократно е заявявала, че ще се бори с ислямските терористи, в този дух, Турция като най-близък до Сирия член на Алианса можеше да се присъедини към операциите. Вместо това, тя забранява на чужди бойни изтребители, включително на членове на НАТО и на коалицията срещу тероризма, да пресичат нейното въздушно пространство, докато самата тя не желае да участва в тази операция“, казва Нистад.
„Не става въпрос за това, че Турция започва война срещу Русия. Ако над нейната територия беше летял, например, френски самолет, то той също можеше да бъде свален. Това дава право на НАТО да изключи страната от Алианса“, добави политологът.























Румен Христов: Бюджетът се бави много
НАТО подготвя помощ за Украйна в размер на 70 милиарда евро
Здравко Василев: По морето ще останат само банички и дюнери
Отменят фестивала "Опера на площада"
Румен Радев: Европа не може да победи ядрената сила Русия