Турция е връчила дипломатическа нота на България
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

Дипломатически източници от Анкара съобщиха, че Турция е връчила дипломатическа нота на България заради проверки на турско-българската граница на влизащи у нас пътнически автобуси от Турция, предава БНР.
По-рано турски медии съобщиха, че България спира десетки пътнически автобуси на граничния пункт „Капитан Андреево“ под предлог, че ги проверява за контрабанда на стоки.
Турските медии днес цитират думите на чакащите часове наред пътници на българската граница, които казват, че ги спират заради президентските избори в неделя.
Генералният консул на Турция в Пловдив Корхан Кюнгерю късно снощи отиде на граничния пункт „Капитан Андреево“ и разговаря с ръководителите на пункта. Дипломатът се срещна и с пътници.























Никола Лазаров: Нямахме код от НИМХ, затова не пуснахме...
Стотици паднаха в капана на ледения дъжд в Русе, линейки не...
Никола Лазаров: Нямахме код от НИМХ, затова не пуснахме...
Държавният дълг на България скочи с рекордни темпове за едно...
Борислав Цеков защити влизането в "Съвета за мир" и нападна...