ТСК – Русе с двама шампиони на Държавното първенство по вдигане на тежести

0
Надпреварата започна вчера и се провежда в Сливен

Двама шампиони има след първия състезателен ден на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести отборът на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе.

Надпреварата започна вчера и се провежда в Сливен.

Шампиони станаха Габриел Георгиев в категория до 45 килограма и Ивайло Серафимов в категория до 49 килограма. И двамата са ученици на Спортно училище „Майор Атанас Узунов“.

Втори в категория до 61 килограма се класира Марин Станев, който е ученик в СУ „Васил Левски“. Така след първия състезателен ден отборът, воден от треньорите Кръстина и Радослав Атанасови заема второ място в отборното класиране.

Младите състезатели са изключително добре подготвени, а това е резултат и от отлично оборудваните  зали по вдигане на тежести в СУ „Васил Левски“ и СУ „Йордан Йовков“.