Целият екип на обърнатата в Ямбол линейка е приет в болница
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 1
Шокиращо развитие претърпя инцидентът с линейка в Ямбол.
Спешният автомобил вчера беше ударен от джип на кръстовище. След катастрофата целият реанимационен екип остава за лечение в ямболската болница, предава bTV.
Първо беше приета лекарката с травма на главата, а от днес под наблюдение са шофьорът и медицинската сестра.
Медицинската сестра Диана Джогова работи в спешния център от 20 години. Това не е първата й катастрофа с линейка, но е най-тежката.
„Като премачкани от валяк сме да ви кажа честно, защото натъртвания, разни други неща, Господ просто е бил с нас, защото 4 човека в линейката лесно се отървахме", споделя Диана за преживяното.
Тази събота на едно от големите кръстовища в Ямбол джип връхлита и обръща линейката.
„Първата линейка, която дойде взе пациента. Макар че докторката беше с травма на главата, кървеше. Първо пациента, после ние", разказва медицинската сестра.
Пострадалата д-р Коева предпочита да разкаже, без да показва лицето си пред камерата. По думите й пациентът бил в тежко състояние и го качили в линейката с помощта на Гражданска защита.
„Взеха го първо него, свалиха го,затова и Гражданска защита беше близо до нас,защото те вървяха след нас... Имаше допълнителни сигнали пуснати, цяло кръстовище една кола нямаше, която да не тръгне. Не може да не е чул този шофьор. А той по думите на нашия шофьор и на други свидетели е изскочил зад някакъв автобус с бясна скорост", спомня си Коева.
Експертизи и разпити ще докажат кой е виновен. По случая е образувано досъдебно производство. Колегите на пострадалите от Спешна помощ казват, че шофьорите масово не пропускат линейки с пусната сигнализация.
„Баба с инсулт,в кома,на сигнали бързаме да я докараме в нервно отделение и ме удари лек автомобил и си платих акта", разказва шофьорът на линейка Христо Христов.
Всички пострадали остават в хирургично отделение на ямболската болница. Пациентът е откаран невредим и е приет за лечение.





















Сметките за ток поглъщат целите ни пенсии
Омбудсманът даде Росица Георгиева на прокурор
Мълчанието на Румен Радев обърква избирателите
Доналд Тръмп отхвърли новия лидер на Иран
Надежда Нейнски: Техеран гарантира сигурността на България